Процеси формування ПЗФ на території Івано-Франківської області у 2016 році.

28.05.2017 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: manyava

Українським товариством охорони птахів, разом із науковими співробітниками Карпатського, Верховинського національних природних парків та національного природного парку «Гуцульщина» запропоновано розширення вищезазначених об’єктів ПЗФ за рахунок ділянок пралісів та старовікових лісів. Мінприроди України схвалено клопотання Українського товариства охорони птахів та видано експертні висновки стосовно розширення територій:
- національного природного парку «Гуцульщина» на площу 690,4 га за рахунок приєднання земель ДП «Кутське лісове господарство», які знаходяться на території Косівського району (площа парку на сьогодні 32271 га);
- національного природного парку «Верховинський» на площу 11675,9 га за рахунок земель лісогосподарського призначення, що знаходяться в постійному користуванні ДП «Верховинське лісове господарство» (площа парку на сьогодні 12022,9 га). Крім цього, націонал ... Читати далі »


Детальніше

Закон про охорону українських пралісів пройшов перше читанння!

18.02.2017 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: manyava

17 січня Верховна Рада України прийняла у першому читанні Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони пралісів згідно Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат №4480. Це надзвичайно важливий Закон, який допоможе зберегти стародавні українські ліси, де ще не ступала нога людини. Праліси та старовікові ліси – недоторкані ділянки, які існують і розвиваються під впливом природи. Завдяки цьому вони мають високу життєздатність, стійкі до несприятливих впливів, забезпечують надзвичайно важливі екосистемні послуги (регулювання клімату, очищення води, утримання вуглецю, збереження унікального біорізноманіття та виняткових естетичних, екоосвітніх цінностей тощо), котрі не в змозі повноцінно надати господарські ліси. Після знищення пралісів, їх неможливо відтворити. На жаль, праліси та старовікові ліси майже знищено. У Європі їх залишки збереглися лише у Карпатах, на Балканах і північній Росії. Станом на 01 ... Читати далі »


Детальніше

Від низьковуглецевого розвитку не втечеш: Енергоефективність

17.02.2017 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: manyava

Один з ключових пріоритетів розвитку України – впровадження енергоефективності. Житловий сектор України має потенціал близько 50% зі скорочення споживання енергоресурсів. Фактично, нас можна вважати знатними марнотратами. Для вирішення цієї проблеми створено Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України, яке займається впровадженням енергоефективності та відновлювальною енергетикою.

Відповідно, більшість існуючих та перспективних документів роблять акцент на енергоефективності. Наприклад, основні цілі нового проекту Енергетичної стратегії України до 2035 року – досягнення енергетичної безпеки України, зокрема шляхом енергоефективності та енергозбереження.

Крім Енергетичної стратегії до 35 року, про енергоефективність йтиметься у Стратегії низьковуглецевого розвитку України, розробка якої розпочалася у квітні минулого року і триває досі.

... Читати далі »


Детальніше

Реєстр природно-заповідного фонду Богородчанського району

07.02.2017 / Коментарів: 0 / Категорія: / Добавив: manyava

1. Національний природний парк «Синьогора».

Площа 10866,0 га. Землі державної власності ДО «Резиденція «Синьогора».

ЛІСОВИЙ ЗАКАЗНИК ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНОГО ЗНАЧЕННЯ

2. “Урочище “Скит Манявський”. Площа – 362,0га. Знаходиться в Богородчанському районі на території Манявського лісництва, кв.32-37 Солотвинського держлісгоспу. Один з наймальов- ничіших ландшафтів Прикарпаття з ялицевими, смереково-буково-ялицевими лісами, гарним озером і унікальними скельними утвореннями. Місце зростання модрини польської – виду, занесеного до Червоної книги України.

ГЕОЛОГІЧНА ПАМ’ЯТКА ПРИРОДИ ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНОГО ЗНАЧЕННЯ

3. “Старуня”. Площа – 60,0га. Богородчанський район, с. Старуня. Територія, в межах якої активно проявляються процеси, пов’язані з нафтогазоносними структурами ( виходи природних газів, грязеві вулкани, тектонічні зсуви тощо ). Виявлено рештки викопних рослин і ... Читати далі »


Детальніше
Молодіжна громадсько-екологічна організація "Наш дім - Манява"© 2003-2017/ All right reseved / Design by VWStudio /