Міжнародний день полярного ведмедя

Сьогодні, 27 лютого, світ відзначає Міжнародний день полярного ведмедя (International Polar Bear Day) або, більш звично, День білого ведмедя. Метою є поширення інформації про полярних ведмедів та привернення уваги громадськості до питань необхідності їх захисту. Також у цей день порушується питання танення полярної криги, що є основною причиною, яка загрожує зникненням популяцій полярних ведмедів. Більше того, важливими проблемами є розробка нафтових родовищ і подальше забруднення навколишнього середовища.

За приблизними оцінками науковців, на сьогоднішній день на Землі налічується близько 20-25 тисяч особин білого ведмедя. До речі, танення арктичної криги може призвести до того, що до 2050 року може зникнути близько двох третин білих ведмедів. Тому Міжнародний день полярного ведмедя особливо актуальний у п'яти країнах, де живуть ці тварини: Росії, Норвегії, Канаді, Гренландії та Сполучених Штатах Америки (Алясці). У травні 2008 року США занесли полярного ведмедя до Червоної книги, а Канада з Росією визначили його статус як «вразливого виду».

Білі ведмеді мешкають винятково в Арктичних широтах поблизу Північного полюсу. В Антарктиді, поблизу Південного полюсу, білі ведмеді не зустрічаються. Цікаво, що полярним ведмедям вкрай комфортно за дуже низьких температур повітря - від 45 градусів морозу і нижче. Товстий шар підшкірного жиру і два шари хутра дуже добре зберігають тепло. Більше того, втрата тепла також запобігається завдяки невеликим розмірам вух і хвоста.

 



27.02.2016 manyava 0

ТОП користувачів