На Прикарпатті люди перекрили дорогу, щоб не допустити будівництва міні-ГЕС

Ось уже добу місцеві жителі села Біла Річка, Верховинського району перекрили дорогу, щоб не допустити завозу техніки для будівництва чергової ГЕС.

За словами місцевих активістів, міні-ГЕС хочуть звести на річці Сарата, що між Чернівецькою та Івано-Франківською областями. І таким чином, загнати Білий Черемош в іржаві труби, адже саме з Сарати бере початок Черемош. Кореспондент «Бліц-Інфо» поспілкувався з протестувальниками, щоб дізнатися, що зараз там відбувається.

«Ми не перекрили дорогу повністю, автомобілі і автобуси їздять без перешкод. Проводиться акція протесту, щоб не завозилась будівельна техніка. З Чернівецького боку є документи, що там гідрологічний заказник і ми хочемо знати, чому в ньому дозволяється будівництво ГЕС. Везеться спеціальний гусеничний екскаватор, щоб вкопуватися на місцях де будуть ставитись труби. Зараз техніка стоїть і поки, що ситуація стабільна, але як вона буде розвиватись далі - сказати дуже важко. Люди стояли всю ніч, але оскільки сьогодні робочий день то відбувається чергування. Зараз труби з села ще не вивозяться, поки що їх тільки готують до вивозу», - повідомила з місця події активіст Тамара.

Як повідомлялось раніше, місцеві жителі ініціюють, щоб Івано-Франківська обласна рада наклала мораторій на будівництво ГЕС на Білому Черемоші і його притоках

.http://www.blitz.if.ua

 26.06.2015 manyava 0

ТОП користувачів